Pāriet uz saturu

Distanču slēpošana Somijā – Levi, Himos, Vuokatti

30 oktobr, 2017

Somija ir slavena pasaulē ar ziemas sporta veidu augstu attīstības līmeni un pirmkārt ar distanču slēpošanu. Somijas kalnu slēpošanas kūrorti ir zemo kalnu slēpošanas centru kalnāju tīklu ar trašu garumu 800 – 1000 metri un mazāk. Toties slīpumi te ir ideāli kopti un tehniski aprīkoti, un visbiežāk ir arī ļoti stāvi. Kā likums, blakus tiem ir izvietoti akkurāti, labvēlīgi mierīgai atpūtai ciemati ar augstas klases viesnīcām un lielu daudzumu komfortablu kotedžu.

Himos

haris snowo

Himos ir viens no populārakajiem un jauniem kalnu slēpošanas kūrortiem Somijā. Himos slīpumi – ir visaugstākie un garākie Dienvidu un cCentrālajā Somijā. Tā ir īsta paradīze ģimenes atpūtai. Lieliska transporta infrastruktūra sasaista šo kūrortu ar Dienvidu Somijas pilsētām. Himos kūrortam ir nedaudz vairāk kā 10 gadi, tas ir patstāvīgi augošs un attīstošs kūrorts, te katru gadu norisinās kļuvuši tradicionāli dažādi sporta un izklaides pasākumi.

Vuokatti

Lapzeme 2010 (4)

Vuokatti kalnu slēpošanas kūrorts – ir populārākais Somijas ziemas kūrorts, kuru bieži vēl sauc par “Eldorado” ziemas atpūtas cienītājiem. Kalnu slēpošanas tūres ir stabili populāras kalna slēpotāju vidū. To nosaka kūrorta izvietojums, tūrisma pakalpojumu daudzveidība, plass klāsts lielisku viesnīcu un kotedžu, viesnīcu tuvums kalnu slēpošanas centram un slēpošanas trasēm. Par pirmklasīgo slēpošanas trašu tīkla un dziļā sniega savienojumu eksperti ievieto kalnu slēpošanas kūrortu Vuokatti vienā no pirmajām vietām ziemas kūrortu vidū, kā skriešanas slēpotāju, tā arī kalna slēpotāju-profesionāļu vidū.

Levi

Levi skaitās par vienu no labākajiem kūrortiem Somijas Lapzemē. Tas atrodās tikai 170km no Polārā loka. Tā teritorija ir burtiski noklāta ar slīpumiem, kuru tur ir ap pusotru tūkstoti. Bez tam atpūtā esošiem strādā divi akvaparki, snoubordistu parks un daudz citu izklaides centru. Levi nedaudz atgādina Alpu kūrortus. Lielākā daļa viesnīcu un kotedžu atrodās pēc iespējas tuvāk trasēm. Uz šodienu kūrorts spēj vienlaicīgi pieņemt vairāk nekā 15 tūkstošus cilvēku.

yllas_9301%20web

No comments yet

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: