Izlaist līdz saturam

Distanču slēpošana Jelgavā – Slēpot var Būriņu mežā un Daugavas stadionā

janvāris 26, 2012

Teksts un bildes no Jelgavasvēstnesis.lv, autoreJelgava Ilze Knusle-Jankevica

Orientēšanās kluba «Alnis» aktīvisti iedzinuši Būriņu mežā slēpju špūres, un ikviens ziemas aktivitāšu cienītājs tās var izmantot sev ērtā laikā un bez maksas. «Es bez noslēpotiem 20 kilometriem mājās neeju, bet katrs pats var izvēlēties, cik garu trasi veikt – sākot no diviem kilometriem un beidzot ar…,» tā kluba pārstāve Māra Bolšteina. Jāpiebilst, ka slēpot var arī Daugavas stadionā.

Ņemot vērā, ka rudenī mežā tika izveidots orientēšanās poligons ar 28 stacionāriem kontrolpunktiem un ir izgatavotas speciālas kartes, arī slēpotājiem tās ir pieejamas. «Vakar redzēju divus cilvēkus, kuri paši bija uz slēpēm, bet priekšā mūsu kartes. Iespējams, visiem kontrolpunktiem tagad nav iespējams piekļūt, bet var redzēt, kāds izskatās mežs – kur ir taciņas, stigas, grāvji,» stāsta M.Bolšteina, aicinot citus izturēties ar sapratni un iedzītās slēpju špūres nebojāt – ne ar kājām, ne ar braucamajiem. «Nedēļas nogalē kādam bija labpaticis pa mežu izvizināties ar kvadracikliem, un protams, ka braukt pa špūrēm ir daudz vieglāk un patīkamāk, jo ir iezīmēts ceļš, bet mums tagad viss jātaisa pa jaunu,» tā aktīviste. Papildu informāciju (arī par iespēju tikt pie kartes) var iegūt, zvanot Mārai pa tālruni 29376115.

Jāpiebilst, ka slēpošanas trase izveidota arī Daugavas stadionā. To izveidojis sporta entuziasts Salvis Brasavs, kurš kopā ar draugiem to regulāri arī apkopj. Trase ir ap stadionu, un tās garums ir 400 metri. Trasi var izmantot ikviens slēpotgribētājs, tikai vēlams iepriekš sazināties ar Salvi – tālrunis 26335551. «Trase tiek gatavota ar rokām. Ja stundu slēpoju, tad nepilna stunda paiet trases nolīdzināšanai un uzirdināšanai. Ja trasi izmantos cilvēki, kas tikai slēpos, bet nepiedalīsies trases uzturēšanā, tas pasākums ļoti ātri beigsies, jo nespēšu trasi uzturēt. Visi slēpotāji, kuriem ir interese, laipni lūgti pievienoties – praktiski slēpoju katru vakaru. Saskaņojot slēpošanas laikus, varam slēpot kopā, un, kad beigsim slēpot, sakopsim trasi un pa mājām. Tikai tā ilgtermiņā trase var labā līmenī pastāvēt,» tā S.Brasavs.

12. februārī Daugavas stadionā plānotas adaptētā biatlona sacensības, ko rīko biedrība «Piedzīvojumu darbnīca». Informācija par sacensībām būs pieejama mājas lapā www.adventurelab.lv, zvanot pa tālruni 29727745 vai rakstot uz e-pastu: info@adventurelab.lv.

Jāpiebilst, ka pērn slēpošanas trase bija izveidota arī Zemgales Olimpiskā centra (ZOC) stadionā, bet šogad centrs trasi neveidos. Portāls http://www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka ZOC bija iecerējis izveidot slēpošanas trasi un piedāvāt nepieciešamā inventāra nomas punktu, bet nepiemēroto laikapstākļu dēļ no šīs domas atteicās.

No comments yet

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: