Skip to content

Noslēdzies Jelgavas posms Adaptētajam biatlonam

janvāris 16, 2010

Info no Jelgavniekiem.lv

Teksts by Aigars Ieviņš

Spītējot teju 20 grādu salam, Daugavas stadionā notikušajā «Adaptētajā biatlonā» uz starta stājās 15 dalībnieku – 14 jauniešu un vīru ar lielāku un mazāku pieredzi, kā arī viena daiļā dzimuma pārstāve.

Sacensību organizētājs Andis Zeidmanis no organizācijas «Adventure Lab» skaidro, ka «Adaptētais biatlons» ir sacensības ar ierastajiem biatlona elementiem, taču slēpošana notiek pa stadiona apli un šaušana – ar peintbola sacensībās izmantotajiem ieročiem, kas skrošu vietā izmanto krāsas lodītes. «Par katru nesašautu mērķi nākas slēpot soda apli,» līdzības ar biatlonu turpina uzskaitīt Andis.

Viņš uzsver, ka, līdz ar Latvijas biatlonistu panākumu samazināšanos, zūd sabiedrības interese par šo aktivitāti, taču «Adaptētais biatlons» ir labs veids kā popularizēt šo sporta veidu. «Domāju, ka tikai retais zina, ka tepat Jelgavas centrā var stadionā slēpot. Arī mēs bijām pārsteigti, ka jau pirms mums cilvēki bija sagatavojuši trasi un slēpo,» atklāj organizētājs.

Lielākā daļa dalībnieku bija no Jelgavas, taču sacensties – slēpot sešus apļus un divas reizes šaut pa mērķiem – ieradušies bija arī viesi no Rīgas un pat no Preiļiem. Vairāki dalībnieki bija piedalījušies arī iepriekšējā «Adventure Lab» organizētajā biatlona posmā pirms trīs gadiem.

Organizētāji skaidro, ka šīs nav sacensības, kurās jāsacenšās par vietām, jo ieguvēji ir visi. Visiem dalībniekiem tika dāvināti ielūgumi uz klubu «Jelgavas krekli», boulingu sporta kompleksā «Zemgale», kā arī pārsteiguma balvas no mobilo sakaru operatora «Amigo».

A.Zeidmanis uzsver, ka jauniešiem mājās nereti ir kalnu slēpes, nevis distanču, taču šajās sacensībās tika meklēti risinājumi un «Adventure Lab» vairākus slēpju pārus, ko iedot slēpot gribētājiem, atrada Jelgavas airēšanas bāzē.

Viens no retajiem jauniešiem – jelgavnieks Roberts Papins -, kurš uz distanču slēpēm kāpa pirmo reizi mūžā, atzīst, ka šīs sacensības bija lielisks veids kā brīvo laiku pavadīt sportiski un ārpus mājas. «Bija forši, bet diezgan grūti, jo slēpot neesmu mācījies,» skaidro Roberts. Viņš stāsta, ka, ja rastos vēl kāda šāda iespēja, noteikti to izmantotu: «Arī skolā varētu atjaunot slēpošanas nodarbības. Pats tās labprāt apmeklētu.»

Līdzīgas sacensības tika rīkotas arī 2007.gada ziemā, taču turpmākos divus gadus laikapstākļu dēļ tās nav notikušas. «Adaptētais biatlons» šogad norisināsies vēl divas reizes – 30.janvārī Dobelē pie Sporta halles, savukārt 14.februārī Rīgā, Daugavas stadionā. Pieteikties nākamajiem posmiem var internetā (adventurelab.lv), vai zvanot pa tālruni 26494972.

Bildes var apskatīties mūsu foto albumā – Adaptētais biatlons Jelgavā 16.janvārī

Raksts arī no Jelgavasvestnesis.lv

Jelgavnieki no aukstuma nenobaidās un ir gatavi slēpot un šaut

16. janvāris, 2010

Ilze Knusle-Jankevica

Šodien paslēpot un pašaudīties ar peintbola šautenēm Daugavas stadionā bija ieradušies 15 cilvēki, tostarp, viena dāma un četri jaunieši vecumā līdz 18 gadiem. Lai gantas ir uz pusi mazāk nekā iepriekšējās adaptētā biatlona sacensībās, kas notika pirms diviem gadiem, organizators Andis Zeidmanis uzskata, ka pasākums ir izdevies, jo tik aukstā laikā, kāds ir šodien, arī 15 dalībnieki ir daudz.

A.Zeidmanis stāsta, ka vēl pirms sacensībām iedzīvotāju interese bijusi krietni lielāka, bet daļa no tiem, kas iepriekš pieteicās, tomēr neieradās. To savukārt kompensēja tie, kas pieteicās tikai šorīt sacensību vietā. «Šoreiz piedalījās vairāk tādi cilvēki, kuri arī ikdienā slēpo un kuri to jau prot, tāpat bija atnākuši arī daži airētāji. Arī šaušana šoreiz dalībniekiem nesagādāja tik lielas grūtības, kā tas bijis citās reizēs,» tā A.Zeidmanis.

Labākie apbalvoti trijās grupās. Vīriešu konkurencē uzvarēja Salvis Brasavs, bet otrais – Renārs Valdonis. Jauniešu grupā pirmā vieta Maksimam Makuševam, otrā – Jānim Glagovam, bet trešā – Robertam Papinam. Sieviešu grupā uzvarēja vienīgā daiļā dzimuma pārstāve, kura sacensībās piedalījās – Zane Žirkale. Atgādinām, ka pamatdistance, neskaitot soda apļus, ir 2400 metri, kā arī divreiz jāpiestāj šautuvē – vienreiz jāšauj guļus, otrreiz stāvus.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka sacensību organizatoriem šāda ideja radās 2007. gadā, kad arī notika pirmās sacensības. Šogad Ziemas kauss adaptētajā biatlonā tiks izcīnīts trīs posmiem un sacensības Jelgavā bija pirmais no tiem. Otrais posms paredzēts pie Dobeles Sporta halles 30. janvārī (reģistrācija no pulksten 10, starts – 12), bet trešais posms paredzēts Rīgā, Daugavas stadionā 14. februārī (reģistrācija no pulksten 10, starts – 12). A.Zeidmanis piebilst, ka daži dalībnieki jau šodien izteicās, ka plāno piedalīties vismaz Dobeles posmā, un atgādina, ka, lai uzvarētu kopvērtējumā, nepieciešams nostartēt vairāk nekā vienā posmā.

Ar sacensību nolikumu un starta kārtību var iepazīties mājas lapā www.adventurelab.lv, vai zvanot sacensību galvenajam tiesnesim Haraldam Helfričam pa tālruni 26494972 vai rakstot e-pastu info@adventurelab.lv.

Sacensību organizatori pasakās šo sacensību atbalstītājiem – Jelgavas Sporta servisa centram un Peintbols-telpa.lv, kā arīlabvēļiem, kas ir sarūpējuši balvas gan medaļniekiem, gan arī pārējiem dalībniekiem – Ledus hallei «Zemgale», «Jelgavas «Baltie Krekli» un «Amigo».

Advertisements
One Comment leave one →
  1. Ints permalink
    janvāris 17, 2010 16:38

    Pasākums bija labi izdevies. Vienīgi dalībnieki varēja būt vairāk. Laikam nobijās no lielā aukstuma.
    Jautājums organizatoriem: Kad būs rezultāti un kur var dabūt bildes ne tik saspiestas kā Picasa?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: