Skip to content

Par Adaptēto biatlonu raksta arī Jelgavas prese

janvāris 13, 2010

Raksta Zemgales ziņas:

By Maija Laizāne

«Ziema negrasās atkāpties, tāpēc ir īstais laiks gadalaikam atbilstošiem sporta veidiem, un vienkāršākais no tiem ir distanču slēpošana. Ja pievienojam savu daļu sportiskā azarta, sacenšoties cits ar citu, un savu daļu veiksmes meklēšanas, šaujot mērķī, – sanāk biatlons. Bet, lai nebūtu tik pārāk nopietni, – nomainām mežu pret pilsētas stadionu, un biatlona šautenes pret peintbola šautenēm,» kas ir adaptētais biatlons, skaidro Piedzīvojumu darbnīcas pārstāvis Andis Zeidmanis. Sacensību sākums stadionā paredzēts sestdien pulksten 12, reģistrācija un iesildīšanās jau no 11.

Pirms trim gadiem šāds pasākums Jelgavā pulcēja ap 30 dažāda vecuma cilvēku. Šogad tāds paredzēts arī pēc divām nedēļām Dobelē pie Sporta halles un 14.februārī Daugavas stadionā Rīgā.

Sacensības atbalsta Jelgavas Sporta servisa centrs un Peintbols-telpa.lv, ledus halle «Zemgale», «Jelgavas Baltie krekli» un «Amigo». Ar nolikumu un starta kārtību var iepazīties Piedzīvojumu darbnīcas mājaslapā http://www.adventurelab.lv, kur iespējams arī pieteikties, aizpildot mazu anketu. Ar jautājumiem var vērsties pie sacensību galvenā tiesneša Haralda Helfriča pa tālruni 26494972 vai e-pastu info@adventurelab.lv.

Raksta Jelgavas Vēstnesis

by Ilze Knusle-Jankevica

16. janvārī Jelgavas Daugavas stadionā notiks Ziemas kausa adaptētajā biatlonā 1. posms. Pavisam plānoti trīs posmi, un katrs notiks citā pilsētā.

«Ideja par šādu sacensību rīkošanu radās 2007. gadā, kad sarīkojām pirmo kausa izcīņu. Tolaik ienāca prātā doma – teju katrā pilsētā ir stadions, kas ziemā nav noslogots. Kāpēc gan to neizmantot dažādām ziemas aktivitātēm?» stāsta sacensību organizators Haralds Helfričs. Pirmajās adaptētā biatlona sacensībās esot bijusi diezgan liela dalībnieku atsaucība, tāpēc organizatori cer, ka arī šoreiz cilvēki vēlēsies izbaudīt ziemas priekus veselīgas konkurences apstākļos. «Tās nav tik daudz sacensības uz labu sportisko rezultātu, bet vairāk laika pavadīšanas iespēja svaigā gaisā,» norāda H.Helfričs. Jāpiebilst, ka šī būs otrā kausa izcīņa adaptētajā biatlonā.

Organizators stāsta, ka adaptētajā biatlonā sastopami jau ierastie biatlona elementi slēpošana un šaušana (ar peintbola šautenēm un krāsu lodītēm), un līdzīgi kā biatlona «iedzīšanas» sacensībās, par katru nesašautu mērķi nāksies slēpot soda apli, kas būs ierīkots stadiona vidū.

Sacensībās var piedalīties ikviens, ja vien ir pieejamas distanču slēpes. Dalībnieki tiks sadalīti grupās pēc dzimuma – sievietes un vīrieši. Ja dalībnieku būs daudz, iespējams arī sadalījums pa vecuma grupām.

Pieteikties sacensībām iespējams organizatoru mājas lapā http://www.adventurelab.lv, kā arī zvanot galvenajam tiesnesim pa tālruni 2694972 vai sūtot e-pastu uz adresi info@adventurelab.lv.

Sacensību pirmais posms notiks 16. janvārī Jelgavā, Daugavas stadionā. Dalībnieku reģistrācija sāksies no pulksten 10, bet starts tiks dots pulksten 12. 2. posms paredzēts pie Dobeles Sporta Halles 30. janvārī (reģistrācija no pulksten 10, starts – 12), bet 3. posms paredzēts Rīgā, Latvijas Universitātes stadionā 14. februārī (reģistrācija no pulksten 10, starts – 12).

Apbalvoti tiek katras grupas 3 labākie dalībnieki, pārējie saņem atzinības rakstus par piedalīšanos

H.Helfričs piebilst, ka katra posma trīs labākie tiks apbalvoti, bet īpašas balvas paredzētas arī kopvērtējuma uzvarētājiem.

Sacensības organizē «Piedzīvojumu Darbnīca», sadarbojoties ar Sporta servisa

centru un «Peintbols telpās».

Sacensību posmi

1. posms – slēpošana. Tiek veikti divi stadiona apļi ar kopējo distances garumu 800 metri.

2.posms – šaušana guļus. Tiek šauts ar piecām patronām (krāsu lodītēm), par katru netrāpītu šāvienu dalībniekam jāveic soda aplis 100 metru garumā.

3.posms – slēpošana. Tiek veikti divi stadiona apļi ar kopējo distances garumu 800 metri.

4.posms – šaušana stāvus. Tiek šauts ar piecām patronām (krāsu lodītēm), par katru netrāpītu šāvienu dalībniekam jāveic soda aplis 100 metru garumā.

5.posms – slēpošana. Tiek veikti divi stadiona apļi ar kopējo distances garumu 800 metri.

Advertisements
No comments yet

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: